Jak vytvořit vlastní facebookovou aplikaci

Soustřeď se ~ 4 minuty čtení ~ 3 minuty práce

Návod na vytvoření facebookové aplikace

A) Pokud pokračuješ rovnou z předchozího návodu v tomto článku (tj. právě sis vytvořila svůj developerský účet), měla bys teď vidět zhruba toto:

V kolonce Contact email je pravděpodobně tvoje e-mailová adresa. Můžeš rovnou přejít na první bod návodu o kousek níž.

B) Pokud už máš vytvořený developerský účet z dřívějška, ale ještě nemáš žádnou facebookovou aplikaci, klikni vpravo nahoře na Create App (případně nejdřív na Log In a po přihlášení na Create App).

C) Pokud už máš účet i nějakou aplikaci (nemusela sis ji nutně tvořit sama, mohl ji vytvořit někdo jiný a přidat tě k ní), vypadá to zřejmě nějak takto:

Najeď myší nad My Apps vpravo nahoře a z nabídky, která se rozbalí vyber Add a New App.

A jdeme na to…

  1. Ve formuláři vyplň název aplikace (Display Name) – prostě si aplikaci nějak pojmenuj, abys pak poznala, o co jde. Zkontroluj a případně uprav svoji e-mailovou adresu, nebo ji vepiš do pole Contact email. Pokud máš ve formuláři i položku Category (u varianty C), klikni na Choose a category a pro web vyber možnost Apps for Pages.
  2. Jakmile máš vyplněno, klikni na modré tlačítko Create App ID.
  3. Opiš kód z kontrolního obrázku a klikni na Submit.
  4. Tvoje aplikace je hotová! App ID najdeš nahoře, můžeš ho zkopírovat a vložit, kam potřebuješ 😉
  5. Pokud jsi při vytváření aplikace nevybírala kategorii, bylo by dobré zadat ji dodatečně. Přes odkaz v levém sloupci přejdi do nastavení (Settings) a klikni na Choose a category a pro web vyber z nabídky možnost Apps for Pages. Pak nezapomeň změnu potvrdit kliknutím na tlačítko Save Changes.fb aplikace - vybrat kategorii
  6. Zbývá ještě aplikaci zveřejnit – klikni vlevo na App Review.
  7. Pak přepni No na Yes a v okně, které na tebe pak vyskočí potvrď svoje rozhodnutí kliknutím na tlačítko Confirm.
  8. A to už je pro tuto chvíli opravdu všechno 😉

K čemu je to dobré?

Jak jsem zmínila v úvodu, App ID se ti bude hodit, když budeš chtít sledovat všechny komentáře ze svého webu (nebo i několika webů) na jednom místě. Jak na to se dočteš v článku Jak mít přehled o všech fb komentářích na Miowebu.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *