Jak vložit měřicí kód Google Analytics do WordPressu

Obtížnost 1: Žádné složitosti ~ 4 minuty čtení ~ 2 minuty práce ~ + videonávod

Tak měřicí kód už mám, ale co s ním teď? Jak ho dostanu do svého wordpressového webu?

No přeci podle dalšího návodu z Brouzdaliště 😉

Pokud na svém webu používáš šablonu Mioweb, přejdi rovnou na návod Jak vložit měřicí kód Google Analytics na Mioweb.

Abys mohla kód na svůj web přidat, potřebuješ

Předpokládám tedy, že obojí máš a můžeme se pustit do práce…

Návod na přidání měřicího kódu Google Analytics do WordPressu

 1. V Google Analytics si zkopíruj svůj měřicí kód. Stačí kliknout kdekoli uvnitř pole Měření webu a všechno v něm se ti automaticky označí modře.
  KÓd pro měření návštěvnosti
  Měřicí kód Google Analytics

  Pak jen zmáčkneš Ctrl+C, nebo klikneš kamkoli na podbarvený text pravým tlačítkem a vybereš Kopírovat.

 2. Přejdi do administrace svého webu a zde zvol vlevo Nastavení > Insert Headers and Footers.

  vložit kód do hlavičky / patičky webu
  Prostředí pro vkládání kódu do hlavičky a patičky
 3. Vlož zkopírovaný měřicí kód do pole Scripts in Header (A), tj. klikni do tohoto pole a zmáčkni Ctrl+V, nebo klikni do pole pravým tlačítkem a zvol Vložit.
 4. Vožení měřicího kódu potvrď kliknutím na modré tlačítko Save a je to!

Ještě kontrola, jestli měřicí kód opravdu měří 😉

 1. Otevři si Google Analytics a jestli už nejsi přihlášená, přihlas se.
 2. Měla by se ti rovnou zobrazit stránka se základními přehledy pro tvůj web. Protože je zde automaticky nastaveno, že se zobrazují přehledy jen za uplynulých 7 dní, neuvidíš zde zřejmě nic, pokud teda nekontroluješ až nějaký ten den po vložení kódu.
  Přehled návštěvnosti webu
  Základní přehled návštěvnosti

  Ničeho se proto nelekej a přečti si krok č. 3 😉

 3. V levém sloupci vyber položku V reálném čase (pokud tam vidíš jen orientační ikonky bez popisků, tak jsou to hodiny) a z nabídky, která se pod ní zobrazí, vol Přehledy.

  Aktuální přehled návštěvnosti Google Analytics
  Aktuální přehled návštěvnosti
 4. Pokud si právě teď někdo tvůj web prohlíží, už bys ho měla v přehledu vidět. Pokud ti tam svítí nula, otevři si ty sama svůj web a třeba tam rovnou i proklikej pár stránek. Během několika sekund by se měl přehled v Google Analytics změnit.

Videonávod vložení měřicího kódu do WordPressu

Aby se návod zobrazil, klikni na tlačítko Líbí nebo +1 😉

Co když to nefunguje

Pokud na svém webu nikoho nevidíš, zkus chvilku počkat a mezitím znovu proklikat nějaké odkazy na svém webu. Přehled může mít trošku zpoždění.

Když to nepomůže, zkontroluj, jestli je kód opravdu vložený – mrkni na Nastavení > Insert Headers and Footers. Kód bys měla vidět v poli pod Scripts in Header. Začíná značkou <script> a končí značkou </script>. Jestli ho tam nevidíš celý, zkus ho vložit znovu. Nezapomeň na tlačítko Save pro potvrzení změn.

Jestli ani to nepomůže, napiš mi do komentáře pod tento článek a nezapomeň tam uvést odkaz na svůj web.

Google Analytics pro začátečníky

Získat měřicí kód a vložit ho na web nestačí. To nejdůležitější je pak z přehledů v GA umět vyčíst, jak se návštěvníci po něm pohybují, odkud přicházejí a kde se ztrácí, co je opravdu zajímá a co naopak projdou bez povšimnutí atd.

To vše se můžeš naučit v online kurzu Google Analytics pro začátečníky → → → zjistit víc o kurzu.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

13 komentářů u „Jak vložit měřicí kód Google Analytics do WordPressu“

 1. Dobrý den,

  při aktivaci pluginu mi vyskočila tato hláška:
  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /www/sites/2/site59282/public_html/wp-includes/general-template.php:2) in /www/sites/2/site59282/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1195

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /www/sites/2/site59282/public_html/wp-includes/general-template.php:2) in /www/sites/2/site59282/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1195

  už jsem zkoušel asi 10 pluginů a ani jeden mi nechce fungovat. Naše stránky jsou http://www.skbalik.cz. Nejsem žádný počítačový analfabet, měřící kód mám nainstalovaný na dalších 4 webech (ale ne na WP), můžete mi poradit, co s tím?

   1. měřit to začalo jaksi samovolně v 8 ráno. General-template jsem upravoval a změny vrátil zpět. Ty změny jsem ale přestal dodělal cca 12h před tím, než jsem vám psal. WP ještě dopoledne jsem se pokusil odinstalovat modul headers and footers a následně se nemohu dostat ani do administrace :/

   2. Nemáte na webu aktivovaný nějaký cachovací plugin? To by vysvětlovalo to „samovolné“ spuštění měření, i ten problém s general-template.php i po uvedení do původního stavu.
    Co přesně se stane, když se „nemůžete dostat do administrace“? Zobrazí se nějaká chybová hláška?

 2. a když se marně pokusím přihlásit:
  CHYBA: Cookies jsou blokovány kvůli neočekávanému výstupu. Další informace naleznete v manuálu nebo můžete zkusit oficiální fórum podpory (česky – anglicky).

  1. V tom případě bych zkusila nejdřív deaktivovat plugin Insert Headers and Footers (protože se nedostanete do administrace, tak nejlépe přes FTP – stačí přejmenovat složku s pluginem). Pokud by to nepomohlo, je problém u jiného pluginu, chtělo by to pak deaktivovat všechny a po jednom je spouštět, dokud nezjistíte, který způsobuje problém.

 3. Dobrý den Petro,

  moc děkuji za návody. Bohužel, když jsem chtěla instalovat plugin na WP, nepodařilo se mi jej najít a tak jsem zvolila jiný. Kód jsem vložila ale za tím se mi analytika nechce rozběhnout. 🙁 Dříve jsem měla MioWeb a tam jsem nic takového neřešila, tak teď je to trochu technická novinka. Poradila by jste mi prosím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *