Sharing Debugger: Co vidí Facebook?

~ 2 minuty čtení

užitečné nástroje

Často mě překvapí, jak si Facebook zpracuje odkaz, který na něm chci sdílet. Dá se nějak předem zjistit, jaký obrázek a popisek použije?

~ Ano, pro tyto účely můžeš použít tzv. Sharing Debugger, který ti chci dnes představit.

Co je to Sharing Debugger?

Je to online nástroj, tj. nemusíš si ho nikde stahovat a instalovat, prostě ho otevřeš přímo v prohlížeči a rovnou s ním můžeš pracovat.

K čemu je Sharing Debugger užitečný?

Přesně k tomu, na co ses ptala hned na začátku 😉 A umí toho ještě víc. Konkrétně:

  • Ukáže ti, kdy naposledy si Facebook načetl údaje z internetové stránky (třeba tvého článku apod.), na kterou se zeptáš.
  • Ukáže ti, jaké údaje si Facebook z této stránky načetl do svojí „knihovny“, tj. co pak o dané stránce opravdu ukáže.
  • Ukáže ti, kolik To se mi líbí, sdílení a komentářů už tato stránka zaznamenala (jedním číslem, tj. všechno se to sečte dohromady).
  • Ukáže ti, jaké údaje Facebooku na dané stránce chybí, tj. co by ještě bylo dobré doplnit, nastavit, upravit, aby Facebook mohl stránku zpracovávat co nejsnáz.
  • Navíc jeho prostřednictvím můžeš Facebooku naservírovat aktuální údaje o své stránce / článku, když tam něco upravíš. Jak na to se dočteš v článku Jak Facebooku podstrčit nové informace o článku / stránce.

Do Sharing Debuggeru můžeš zadat libovolnou webovou stránku, tj. i cizí. Nemusíš být správcem stránky, aby sis ji mohla takto „proklepnout“.

Kde najdeš Sharing Debugger?

Sharing Debugger je umístěný v centru pro vývojáře na Facebooku (nelekej se toho názvu, tváří se to náročněji, než to ve skutečnosti je).

  1. Centrum pro vývojáře najdeš na adrese developers.facebook.com, zde pak vybereš v horizontálním menu položku Tools & Support.
  2. Na stránce, která se pak zobrazí jen vybereš Sharing Debugger.

Sharing DebuggerNebo to můžeš vzít zkratkou a rovnou kliknout na tento odkaz:

https://developers.facebook.com/tools/debug/

(Já ho mám uložený v záložkách, abych to nemusela pořád hledat.)

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *