Jak přidat svůj web na Seznam.cz

Jasné jak facka ~ 1 minuta čtení ~ pár sekund práce

Svůj web už mám nějakou dobu, ale pořád se nedá najít přes Seznam.cz. Můžu s tím něco udělat, nebo mi nezbývá než čekat a čekat a čekat?

Můžeš to trochu urychlit. Nejjednodušší bude, když Seznamu svůj web přímo naservíruješ.

Přidání stránky do vyhledávání přes Seznam.cz

  1. Otevři si stránku https://search.seznam.cz/pridej-stranku.
  2. Do políčka Adresa webu vlož adresu hlavní strany svého webu včetně úvodního http:// – tj. pro Brouzdaliště by tam mělo být https://brouzdaliste.cz.Přidání stránky do vyhledávání na Seznam.cz
  3. Klikni na tlačítko Přidat.
  4. Dál už je to na Seznamu, aby tvůj odkaz zpracoval a web zařadil do výsledků vyhledávání.

Toto je ten nejjednodušší krok

Díky němu by Seznam měl vzít tvůj web na vědomí. Neznamená to automaticky, že pak se k tobě ze Seznamu už jen pohrne jeden návštěvník za druhým.

Bude to chtít ještě hodně zapracovat na tom, aby se tvůj web umisťoval na co nejlepších místech při vyhledávání. I k tomu se postupně na Brouzdališti dostaneme.

Co udělat dál?

Jakmile přidáš svoje stránky na Seznam.cz, přidej ho taky na Google. Ten už je i u nás nejpoužívanějším vyhledávačem. Návod najdeš v článku Jak přidat své stránky na Google.

Pokud tě zajímá, jak přivést na svůj web nové návštěvníky, mohl by se ti hodit i můj internetový kurz Online propagace za hubičku. Dozvíš se v něm, jak o sobě dát vědět, i když máš zatím hluboko do kapsy.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

2 komentáře u „Jak přidat svůj web na Seznam.cz“

  1. Peti, jestli je ještě prostor pro doplnění článku, můžeš doporučit přidání i adresy sitemapy. Může to urychlit indexování stránek, zvlášť pokud je sitemapa na jiné adrese než /sitemap.xml.

    1. Ahoj, díky za tip 😉 Se sitemapou počítám do samostatného návodu. Jen se k tomu dostat 😉 Ta fronta námětů na návody je už teď strašně dlouhá. Nechceš se taky zapojit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *