Jak se zbavit označení Útočná stránka

Žádné složitosti ~ 4,5 minuty čtení ~ práce podle konkrétního problému

Jak požádat o odstranění hlášky o útočném webu

  1. Přejdi do služby Search Consoleg.co/searchconsole.
  2. V přehledu propojených služeb najdi web, kde řešíš problém.
  3. Klikni na odkaz Kontrola stavu služby.Search Console - útočná stránka
  4. Zaškrtni políčko Tyto problémy jsem opravil/a a klikni na tlačítko Požádat o kontrolu.Search Console - útočná stránka
  5. Zobrazí se vyskakovací okno s dotazem, jak jsi problém opravila. Stručně to tam napiš. Search Console - útočná stránkaNemusíš si lámat hlavu s formulací, není to slohové cvičení. Klidně můžeš napsat, že problém vyřešila technická podpora webhostingu.
  6. Potvrď kliknutím na Požádat o kontrolu.
  7. Zobrazí se hláška o tom, že tvoje žádost se zpracovává. Search Console - útočná stránkaGoogle má na vyřízení 72 hodin, ale nelekej se, má tam pro jistotu dost velkou rezervu. Tvůj úkol je teď trpělivě čekat.
  8. Jakmile Google opravu zkontroluje, přijde vytoužená chvíle, kdy ti v mailu přistane zpráva, že je všechno v pořádku a hláška bude brzy odstraněna. Search Console - útočná stránkaPokud by se mu přece jen něco nezdálo, znovu přejdi do Search Console a znovu zapátrej po problémech.
  9. Kdyby se mail někde toulal, můžeš zjistit výsledek kontroly i přímo v Search Console. Na úvodní straně v přehledu webů se po úspěšné kontrole zobrazuje toto:Search Console - útočná stránkaPo kliknutí na Zobrazit podrobnosti se zobrazí stejná zpráva, jakou Google rozesílá e-mailem.

Tento návod je výjimečný

U každého návodu, který pro Brouzdaliště píšu, si přeju, aby měl spoustu čtenářů. U tohoto je to jinak.

Ano, budu ráda, když pomůže co největšímu počtu zaskočených majitelů a správců webů, ale zároveň bych všem přála, aby ho nikdy číst nepotřebovali…

Pokud by tě zajímalo, jak to bylo s mojí útočnou stránkou a proč si myslím, že i v tomto případě platí, že všechno zlé je k něčemu dobré, přečti si článek Majitelkou útočné stránky snadno a rychle na mém osobním blogu.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *