Jak s Elementorem vytvořit stránku bez hlavičky, patičky a sidebaru

Obtížnost 1: Žádné složitosti ~ 2,5 minuty čtení ~ 1-10 minut práce (dle aktuálního nastavení)

V Elementoru jsem vytvořila novou prodejní stránku, ale potřebovala bych, aby na ní nebylo nic než ten vlastní obsah. Jak z ní odeberu hlavičku s menu a sidebar s odkazy na články?

~ Díky Elementoru úplně jednoduše.

Než ti  povím, jak na to, neodpustím si jednu poznámku:

V případě prodejních a podobných stránek, které mají zobrazovat jen vlastní obsah bez hlavičky atd., je lepší, když nejdřív nastavíš rozložení stránky a teprve pak do ní začneš obsah vkládat.

Bude se ti se stránkou takto líp pracovat, protože pak můžeš jednotlivé sekce kopírovat i s nastavenými vlastnostmi jako je podbarvení a ohraničení. Nebudeš muset tyto vlastnosti pak nastavovat pro každou sekci zvlášť. Pokud totiž rozvržení přepneš dodatečně, pravděpodobně budou mít jednotlivé sekce průhledné pozadí, takže je budeš muset dodatečně podbarvit.

Dodatečná změna rozvržení stránky v Elementoru
Takto by to vypadalo, kdybych teď na webu pocitacovablondyna.cz změnila rozvržení stránky. Bílé pozadí pod jednotlivými prvky by zmizelo, takže bych je musela nastavovat pro každou sekci nebo sloupec znovu.

Návod na odebrání hlavičky, patičky a sidebaru pomocí Elementoru

 1. Otevři si stránku v editačním prostředí Elementoru.
  (Nahoře v navigační liště stačí kliknout na Edit with Elementor.
  Pokud tam tuto možnost nemáš, jdi do administrace, najdi si stránku, kterou potřebuješ upravit a tam klikni na modré tlačítko Edit with Elementor.)
 2. V levém dolním rohu rozklikni nastavení stránky – ozubené kolečko.Elementor - základní nastavení stránky
 3. Rozklikni roletku u položky Page Layout (Rozložení stránky).Elementor - výběr rozložen í stránky
 4. Z nabídky vyber možnost Elementor Canvas (Elementor plátno).
 5. Zobrazení stránky se v hlavním okně během chvilky přizpůsobí novému nastavení.
  Pokud jsi s novou podobou spokojená, rovnou klikni vlevo dole na zelené tlačítko Update (Aktualizovat).
  Pokud je to potřeba, nejdřív ještě uprav nový vzhled stránky tak, aby odpovídala tomu, jak se má tvým čtenářům zobrazovat.

Možná máš víc možností

Je možné, že v nabídkové roletce uvidíš víc možností pro rozložení stránky. To záleží na tom, co všechno umí šablona, kterou máš na webu aktivovanou.

Elementor - rozvržení stránky - výběr možnostíPokud by se ti rozvržení Elementor Canvas nezdálo, klidně vyzkoušej i další možnosti z nabídky, je možné, že některá z nich bude tvým požadavkům odpovídat líp.

Obzvlášť pokud má tvoje šablona variantu bez hlavičky atd. už předpřipravenou. V takovém případě je pravděpodobné, že pak žádné dodatečné úpravy už nebudou potřeba, nebo jich bude naprosté minimum.

Prostě jednotlivé možnosti z nabídky vyzkoušej a uvidíš 😉

Chceš toho s Elementorem umět víc?

Další užitečné tipy a návody, jak s pluginem Elementor pracovat, najdeš v návodu Elementor v praxi, který jsem připravila přímo pro počítačové blondýny.

Zjistit víc o sérii podrobných videonávodů Elementor v praxi →

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *