Jak přidat obrázky do výpisu článků ve WordPressu

Jasné jak facka ~ 2 minuty čtení ~ půl minuty práce

Co mám dělat, když se mi ve výpisu článků nezobrazuje obrázek?

Tak tohle bude hračka, prostě u článku nastavíš, jaký obrázek se u něj má zobrazovat. Bude to raz dva…

Náhledový obrázek článku

 1. V administraci si otevři článek, ke kterému potřebuješ přidat obrázek, který se má pak zobrazovat ve výpisech článků.
 2. Sjeď po stránce úplně dolů. V pravém dolním rohu uvidíš pole Náhledový obrázek. V něm je odkaz Zvolit náhledový obrázek. Na ten klikni.

  Náhledový obrázek - WordPress
  Pole pro vložení náhledového obrázku
 3. Rozbalí se ti nabídka již nahraných obrázků. A) Pokud už máš ten, který chceš použít, na webu nahraný. Jen ho vyber z Knihovny médií (klikni na něj, aby se označil, jak vidíš na obrázku) a potvrď výběr kliknutím na modré tlačítko Zvolit náhledový obrázek vpravo dole.
  Náhledový obrázek - Knihovna médií ve WordPressu
  Výběr obrázku z knihovny médií (A)

  B) Pokud ho na webu zatím nahraný nemáš, zvol kartu Nahrát soubor a nahraj si obrázek z počítače. Zobrazí se ti pak opět Knihovna médií, kde bude nahraný obrázek na prvním místě a rovnou i označený. Výběr pak už jen potvrdíš kliknutím na modré tlačítko Zvolit náhledový obrázek vpravo dole.

  Nahrát obrázek z počítače
  Nahrát nový obrázek (B)
 4. Teď už bys měla v administraci článku v poli Náhledový obrázek vidět obrázek, který sis vybrala. Pokud se ti nenačetl, zkus to ještě jednou 😉 Věřím, že na druhý pokus už to vyjde 😉

Kde všude a jak se náhledový obrázek zobrazí

Tak tohle ti tak úplně přesně nemůžu říct. Ne že by to bylo tajemství. Prostě to nevím. Ani to nemůžu vědět, protože v každé šabloně může být toto nastavené trochu jinak. V některých šablonách si dokonce můžeš i sama zvolit, kde a jak se má náhledový obrázek zobrazovat.

Nejčastěji se náhledový obrázek zobrazuje

 • ve výpisech článků – buď vlevo od upoutávky na článek, nebo nad ní (tak je to na Brouzdališti),
 • v detailu článku – většinou nad textem, někde i vlevo od něj,
 • načítá se také jako náhledový obrázek při sdílení článku na Facebooku, pokud má potřebné rozměry (minimálně 200 × 200 pixelů) a pokud nemáš náhledový obrázek pro Facebook nastavený jiným způsobem.

Náhledové obrázky stránek

Náhledový obrázek můžeš stejným způsobem nastavit i u stránek ve WordPressu.

Nastavený obrázek se pak bude načítat při sdílení stránky na Facebooku (pokud má potřebné rozměry a nemáš obrázek pro Facebook nastavený jinak). Některé šablony ho zobrazují i přímo na stránce, ke které je obrázek přiřazený.

 

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *