Jak přidat facebookové komentáře do WordPressu

Žádné složitosti ~ 6 minut čtení ~ 3-5 minut práce

Facebook Comments plugin nastavení Display SettingsSingular Posts – Zaškrtni, pokud chceš mít facebookové komentáře u článků.

Pages – Zaškrtni, pokud chceš mít facebookové komentáře na stránkách.

V obou případech se pak dá ještě u konkrétního článku / stránky nastavit, aby to bylo jinak, než jak to nastavíš obecně pro všechny. v nastavení celého pluginu doporučuju zadat to tak, jak to chceš mít ve většině případů.

Homepage – Zaškrtni, pokud chceš mít facebookové komentáře na hlavní straně webu.

Language – Vyber jazyk, kterým budou uvedené popisky u facebookových komentářů (počet komentářů apod.).

Colour Scheme – Můžeš vybrat, jestli chceš facebokové komentáře ve světlém (Light) nebo tmavém (Dark) provedení.

Number of Comments– Kolik komentářů se má při načtení automaticky zobrazit? Pokud bude na dané stránce pak víc facebookových komentářů, než kolik zde zadáš, dostanou se na ně čtenáři kliknutím na odkaz Zobrazit více komentářů, který se pak pod výpisem objeví.

Pokud na stránce za facebookovými komentáři následuje ještě další obsah, doporučuju nenastavovat toto číslo moc vysoké (stačí 3-5), aby se ten další obsah neodsouval moc daleko.

Width – Nastav šířku facebookových komentářů. Můžeš ji nastavovat v procentech (hned za číslo připíšeš znak %, bez mezery!), nebo v pixelech (uvedeš jen konkrétní číslo).

Šířka v procentech se bere jako odpovídající část ze stránky,  resp. části stránky, kde se facebookové komentáře zobrazí.

Doporučuju používat radši údaje v procentech, protože tak se komentáře krásně přizpůsobí šířce i na mobilech. Pokud nastavíš napevno počet pixelů, budou komentáře na menších obrazovkách „utíkat“ ze stránky.

Title – Sem napiš, co má být napsáno nad facebookovými komentáři. Zde na Brouzdališti je to třeba Co na to říkáš?

Do okýnka vedle se ještě zadává styl, jakým má být tento nápis zobrazen. Mohla bys pro něj vytvořit i speciální styl, kdybys chtěla, ale to už je trošku složitější (navíc v naprosté většině případů i zbytečné). Stačí tam nastavit vhodný nadpisový styl, který se používá v článcích, na stránkách atd. Pokud chceš, aby to byl nadpis úrovně 2, napiš do tohoto políčka h2, pro Nadpis 3 bys uvedla h3 atp.

Show Comment Count – Pokud zatrhneš toto políčko, bude se nad výpisem facebookových komentářů zobrazovat jejich počet. Ten se ale zobrazuje automaticky tak jako tak, takže bys tam pak tento údaj měla dvakrát. Doporučuju teda nechat nezaškrtnuté, resp. zaškrtnutí zrušit.

Comment text – Vztahuje se k počtu komentářů v rámci položky Show Comment Count. Pokud ji nemáš zaškrtnutou, toto můžeš úplně ignorovat.

Pokud máš nastavené zobrazování Comment Count, do prvního pole napíšeš, jaký text má být za počtem komentářů. Do druhého pak zase zadáš, jakým stylem se má zobrazit (můžeš nechat prázdné, pak se vypíše jako běžný text).

Jo, dnes je to vážně dlouhé. Natáhlo se to těmi popisky jednotlivých položek. Jsem si jistá, že samotné nastavování ti zabere míň času, než přečtení tohoto článku.

Pochlub se a nech si to otestovat

Jestli budeš chtít rovnou otestovat, jak se ti to podařilo nastavit. Pochlub se v komentáři pod tímto článkem (facebookovém nebo wordpressovém, jak budeš chtít).

Když vložíš odkaz na konkrétní stránku nebo článek, kde máš facebookové komentáře nově nastavené, možná si rovnou budeš moct otestovat, jak to funguje 😉

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

2 komentáře u „Jak přidat facebookové komentáře do WordPressu“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *