Jak přidat facebookové komentáře do WordPressu

Žádné složitosti ~ 6 minut čtení ~ 3-5 minut práce

Chci na svůj web přidat i facebookové komentáře, ale nevím jak na to a taky se bojím, že je nebudu mít vůbec pod kontrolou. Jak to je?

Hoď obavy za hlavu 😉 Vložení facebookových komentářů zvládneš raz dva. A když budeš postupovat podle tohoto návodu, budeš o nich mít i celkem slušný přehled a budeš je moct i moderovat.

Připrav si předem

Pro vložení facebookových komentářů na web budeš potřebovat tzv. App ID. Díky němu pak budeš moct komentáře moderovat a taky si budeš moct všechny komentáře ze svého webu zobrazit na jednom místě, takže nemusíš donekonečna procházet všechny články na webu, abys měla o komentářích přehled.

App ID získáš, když budeš postupovat podle návodu v článku Jak vytvořit vlastní facebookovou aplikaci.

Dál pokračuj jen v případě, že znáš své App ID!

Nainstaluj si plugin Facebook Comments

Nejjednodušší způsob, jak facebookové komentáře na web dostat, je prostřednictvím vhodného pluginu. Možností je víc, mně se osvědčil plugin Facebook Comments, takže ho vřele doporučuju dál. plugin Facebook Comments

Plugin Facebook Comments vloží do webu facebookové komentáře a umožní ti je moderovat. Kromě toho ještě díky němu

  • můžeš zvolit, kde všude na webu se bude zobrazovat – u článků, na stránkách, na hlavní straně
  • můžeš dokonce povolit / zakázat facebookové komentáře jen pro konkrétní články a stránky
  • můžeš přidat další moderátory, kteří nemusí být zároveň správci aplikace (ze které máš to App ID)
  • můžeš rozhodovat, kolik komentářů se má ve výpisu automaticky zobrazovat a jaký prostor na webu budou zabírat
  • můžeš vybírat z různých jazyků pro popisky na webu (ano, je tam i čeština a slovenština)
  • můžeš nastavit nadpis nad komentáře
  • můžeš dokonce vložit facebookové komentáře doprostřed nějaké stránky pomocí tzv. shortcode (ale to kdyžtak nechám do jiného návodu, kdyby byl zájem)

Takže vzhůru do instalace a aktivace pluginu 😉 Pokud nevíš jak na to, postupuj podle návodu Jak nainstalovat plugin do WordPressu.

Až budeš mít plugin nainstalovaný a aktivovaný (na to nezapomeň, jinak ho budeš hledat jak blázen), je potřeba ho nastavit:

Jak nastavit plugin Facebook Comments

Hned po aktivaci pluginu se ti v administraci zobrazí upozornění, že je potřeba nastavit App ID. Klikni na tlačítko Enter App ID. Dostaneš se na nastavení pluginu.plugin Facebook Comments App ID upozornění

Pokud bys toto upozornění neviděla nebo ho omylem zavřela dřív, než na ně klikneš, nepanikař. Na nastavení pluginu se snadno dostaneš i jinou cestou – přes Nastavení (v levém sloupci administrace) a Facebook Comments.Facebook Comments plugin nastavení 1

Teď hned zadej číslo App ID (které máš už připravené) do pole APP ID nahoře na stránce.Facebook Comments plugin nastavení App ID

Rovnou ještě nastavíme, jak se mají facebookové komentáře na webu zobrazovat. Budeme tedy řešit část Display Settings. A projdeme to položku po položce na 2. stránce tohoto článku.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

2 komentáře u „Jak přidat facebookové komentáře do WordPressu“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *