Jak pozvat přátele na stránku na Facebooku

Jasné jak facka ~ 2 minuty čtení ~ 1-5 minut práce (podle toho, kolik máš přátel na Facebooku)

Občas mi chodí doporučení od přátel, abych se stala fanouškem nějaké stránky. Jak se to posílá? Můžu jim i já doporučit svoji stránku?

~ Určitě a nejen svoji stránku, můžeš je pozvat i na jakoukoli jinou stránku na Facebooku (třeba na Počítačovou blondýnu 😉 ).

Jdeme na to…

Pozvat přátele, aby se stali fanoušky stránky na Faceboku

Předpokládám, že jsi na Facebooku přihlášená. Pokud nejsi, ze všeho nejdřív se přihlas ke svému účtu.

  1. Otevři si facebookovou stránku, na kterou chceš své přátele pozvat. Vyzkoušíme si to prakticky na stránce Počítačová blondýna 😉 (Odkaz se otevře v novém panelu, takže můžeš směle kliknout, návod ti nezmizí.)
  2. Nahoře v pravém sloupci najdi políčko Vyzvěte přátele, ať se stanou přáteli stránky a klikni na ně.Pozvat přátele na stránku na Facebooku
  3. Rozbalí se přehled tvých přátel, které můžeš pozvat, aby se stali fanoušky tvé stránky. Pozvat přátele na svoji stránku na Facebooku
  4. Vyber ze seznamu ty, které chceš pozvat, a klikni na tlačítko Pozvat vpravo od jejich jména.
    K pozvánce můžeš ještě přidat svůj osobní vzkaz pro pozvaného – klikni na ikonku pro poznámku (A) a napiš svoji zprávu do políčka, které se ti rozbalí. Pokud chceš, aby se pozvánka poslala přes Messenger, zatrhneš dole pod výpisem políčko Poslat pozvánku přes Messenter (B). Obojí je potřeba nastavit ještě před kliknutím na tlačítko Pozvat.
  5. Až pozveš všechny přátele, které by daná stránka mohla zajímat, zavři nabídku kliknutím na modré tlačítko Zavřít (vpravo dole v okně s přehledem přátel).

To je celá věda. Teď už jen můžeš v upozorněních sledovat, jak tví přátelé tvoje pozvání přijímají 😉

Nevidíš to tam?

Pokud chceš poslat přátele k označení svojí vlastní facebookové stránky, zapátrej v pravém sloupci o kousek níž, políčko s touto možností je totiž trochu odsunuté dolů díky informacím určeným pro správce stránky.

Nemáš ve výpisu žádné přátele?

Neboj, není to žádný trest ani se to nerozbilo 😉

Pokud po kliknutí na Vyzvěte přátele vidíš kartu prázdnou, znamená to, že momentálně nemáš koho ze svých přátel na stránku pozvat, protože:

a) buď už fanouškem stránky daná osoba je,

b) nebo jsi ji už na stránku pozvala.

Nezvi automaticky všechny své přátele

Vyber jen ty, které by téma stránky opravdu mohlo zajímat.

V opačném případě totiž můžeš dané stránce prokázat spíš medvědí službu, když získá „fanoušky“, které vlastně nezajímá a kteří tudíž pravděpodobně vůbec nebudou na zveřejňované příspěvky reagovat.

Navíc by se to ani tvým přátelům nemuselo moc líbit, kdyby jim od tebe chodila jedna pozvánka za druhou na stránky, které je nezajímají.

Povedlo se?

Pochlub se v komentáři, na jakou stránku jsi své přátele pozvala jako první. A klidně připiš, jak na tvoje pozvání reagovali 😉 Kolik z nich se opravdu stalo fanouškem stránky?

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

6 komentářů u „Jak pozvat přátele na stránku na Facebooku“

  1. Dobrý den, dá se nějak posat znovu pozvánka, lidem kteří jsou již pozvaní, ale nedali to se mi libi, jako připomenutí. Děkuji

  2. Ahoj mám 3 stránky na FB. Dvě asi dva roky staré a poslední vytvořenou před dvěma měsíci. Na té poslední mi nejdou pozvat přátele. Tedy přesně řečeno přátele vyberu, dám odeslat čekám a čekám a nic. Ani po dvou hodinách pozvání pouze jednoho přítele se stále odesílá ale nedoručí. Na dvou dřívějších stránkách lze tyto pozvánky odeslat z mobilu, kde na i informacemi je tlačítko pozvat přátele. Na té nové stránce toto na mobilu není a na PC to nejde. Máte nějakou radu? Nemám někde něco nepovoleno v nastavení stránky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *