Jak odstranit nepoužívané obrázky z WordPressu

Obtížnost 2: Soustřeď se ~ 6 minut čtení ~ 10 minut práce

Jak snadno smazat z knihovny médií nepoužívané obrázky

  1. Když je Cleaner připravený (viz 1. část návodu), stačí kliknout na tlačítko Start Scan a počkat než Cleaner projde všechny články, stránky a widgety, kde by mohly být použité obrázky z knihovny médií.sputit kontrolu pluginu Media Cleaner
  2. Jakmile kontrola skončí, zobrazí se počet nalezených „přebytků“ (viz rámeček). V tabulce se zatím nic nezobrazuje, proto klikni na Refresh.refresh Media Cleaner
  3. Zobrazí se kompletní přehled obrázků, které Media Cleaner považuje za nepoužívané a tedy vhodné k odstranění. výpis obrázků k odstraněníPravděpodobně budou i na několika stránkách, mezi kterými se můžeš přepínat vpravo nahoře nad výpisem (A).
  4. Teď je jen na tobě, jak odvážná budeš v jejich promazávání ;-)Nejrychlejší je kliknout prostě na červené tlačítko Delete all (B) – tím se smažou všechny najednou (nebo přesunou do Koše, pokud ho máš nastavený).
    Tím pádem máš hotovo a můžeš se pochlubit v komentářích, kolik místa jsi ušetřila.Můžeš všechny obrázky projít a zatrhnout políčko před těmi, které chceš smazat (C). Nebo pokud je to většina, zatrhneš políčko vlevo nahoře nad výpisem (D), označí se všechny obrázky na stránce a ty jen odebereš označení u obrázků, které chceš zachovat.
    Pak jen klikneš na tlačítko Delete (E).Když ve výpisu objevíš obrázek, o kterém víš, že je na webu použitý, označ ho stejným způsobem a pak klikni na tlačítko Ignore (F). Cleaner si ho zapamatuje a už ti ho nebude předhazovat ke smazání, zařadí ho do výpisu Ignored.

! Nepoužívej Delete all, pokud máš šablonu Mioweb apod.

V takovém případě je potřeba obrázky zkontrolovat, protože Media Cleaner označí jako nepoužívané i ty, které jsou vložené ve stránkách, protože je tam nedokáže najít.

Nejlepší řešení pro všechny šablony a page buildery

Jako ve spoustě jiných případů i zde platí, že nejlepším řešením je prevence. To v tomto případě znamená:

  • Nenahrávej na web obrázky ani jiná média jen proto, že by se ti tam někdy mohly hodit.
  • Když si při přípravě článku nahraješ na web obrázky, které pak nepoužiješ, smaž je, než publikuješ článek. V tu chvíli jsou snadno dohledatelné i bez Media Cleaneru a zabere to jen chvilinku.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *