Jak mít v záložce prohlížeče svoji ikonku

Obtížnost 1: Žádné složitosti ~ 3 minuty čtení ~ 1,5 minuty práce ~ + videonávod

Na předchozí stránce ses podle návodu dostala do Přizpůsobení vzhledu. Pokračujeme dál…

 1. Z nabídky vlevo vyber Základní informace.
 2. Najdi v levém sloupci část s nadpisem Ikona webu. Je možné, že budeš sjet myší hodně dolů a celý nabídkový sloupec si posunout. Zde pak klikni na Vybrat obrázek.
 3. Obrázek, který chceš použít, pak buď nahraj (záložka Nahrát soubor), nebo vyber z Knihovny médií. Až ho budeš mít označený, klikni vpravo dole na tlačítko Vybrat.
 4. Obrázek se objeví v celé své kráse a ty ho teď můžeš (ale nemusíš) ještě oříznout, když budeš myší hýbat s těmi pidičtverečky v rozích velkého čtverce kolem obrázku. Vlevo můžeš sledovat, jak by obrázek s právě nastaveným oříznutím vypadal v záložce prohlížeče.
 5. Až budeš s podobou obrázku spokojená, klikni na tlačítko Oříznout obrázek vpravo dole. Klikni na něj i v případě, že jsi obrázek nijak neupravovala.
 6. V mžiku budeš zpátky na Přizpůsobení vzhledu. Pod Ikonou webu už bys měla vidět nastavený obrázek. Zbývá jen kliknout vlevo nahoře na velké modré tlačítko Uložit a Publikovat úpravy.
 7. Tádydádydá, to je vše 😉 Nastavenou ikonku bys už měla vidět nahoře v liště. Je krásná, co?

Speciální případy

Pokud na svém webu používáš šablonu Mioweb, bude postup následující:

Jdi na Nastavení a z nabídky vyber Základní nastavení webu. Tam by pak první položka měla být právě Favicon, kde stačí nahrát obrázek. Jsou zde jen jiné rozměry – přímo v nápovědě MW doporučují použít ideálně 16×16 pixelů, což je vlastně ten rozměr, v jakém se obrázek bude zobrazovat.

Videonávod Jak nastavit favicon ve WordPressu

Komentovaná verze

Pro zajímavost

Tomu malému obrázku se říká favicon a fakt není od věci si ho na webu nastavit:

 • Lidi často mají těch záložek otevřených několik najednou a právě podle těchto ikonek se nejlíp orientují.
 • Marketingoví machři říkají, že se tím posiluje značka.
 • No a taky to hezky vypadá 😉

Aktualizováno

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

8 komentářů u „Jak mít v záložce prohlížeče svoji ikonku“

 1. Škoda, že jsem Tvůj návod neměla před lety. Nejdřív jsem si rozhodila celý web a pak nakonec psala webmastrovi. Ušetřilo by mi to hooodně slziček.

  1. Evi, ono je taky možný, že tenkrát to ještě takto jednoduše nešlo. Nebo to tvoje šablona neuměla. To je právě na WordPressu super, že se rychle vyvíjí a práce v něm se zjednodušuje.

  1. Vladi, ano, jde to 😉 Jdi na Nastavení a z nabídky vyber Základní nastavení webu. Tam by pak první položka měla být právě Favicon, kde stačí nahrát obrázek. Jsou zde jen jiné rozměry – přímo v nápovědě MW doporučují použít ideálně 16×16 pixelů, což je vlastně ten rozměr, v jakém se obrázek bude zobrazovat.

   Děkuju za dotaz, doplním to i do článku 😉

 2. Díky, Petro,
  to je bezva a jednoduché. Ani bych nevěděla, že něco takového lze nastavit. Ještě prosímtě kam jít na obrázky a nekrást?

  1. Jani, gratuluju! Ono je takových šikovných a jednoduchých věcí na webu spousta, námětů na návody mám na pár let dopředu 😀
   Obrázky – no popravdě nejjistější je buď vlastní foto, nebo koupit z fotobanky a uložit si licenci.
   Pokud jde o bezplatné fotobanky, doporučuju e-book Řeč fotek od Andrey Grigerové. Najdeš ho na jaknaprezentace.cz/ebook-zdarma (2. e-book na stránce).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *