Jak mít v záložce prohlížeče svoji ikonku

Obtížnost 1: Žádné složitosti ~ 3 minuty čtení ~ 1,5 minuty práce ~ + videonávod

Líbí se mi, když je nahoře v prohlížeči v těch záložkách před názvem webu malý obrázek. Šlo by to tak nastavit i na mém webu ve WordPressu?
Jasně, když máš vhodný obrázek, je to hračka.

Nejdřív si připrav vhodný obrázek

 • V ideálním případě by měl být čtvercový a jeho rozměry by měly být aspoň 512×512 pixelů.
 • Může být i trošku větší, ale nepřeháněj to. Rozměry nad 800×800 jsou už fakt zbytečná frajeřina.
 • Motiv na obrázku by měl být co nejjednodušší. V prohlížeči se bude zobrazovat v pidirozměrech, tak ať je na něm trochu něco poznat.
 • Zapomeň na fotky. Ideální jsou jednoduché obrázky s minimem barev.

Pro Brouzdaliště.cz jsem si připravila tento:

Jak ikonku webu nastavit

Nelekni se, že se návod zdá být dlouhý. Je to jen tím, že jsem ho hodně proložila obrázky, aby byl co nejnázornější. Pokud už máš připravený obrázek, zvládneš to za chvilku. Komentovaný videonávod  na konci tohoto článku má sotva 7 a půl minuty včetně úvodu a závěru 😉

 1. Potřebujeme se dostat na Přizpůsobení vzhledu.
  A) Pokud jsi přihlášená a nejsi zrovna v administraci, použij zkratku: Klikni v administrační liště na nabídku Přizpůsobit.

  B) Pokud jsi v administraci, klikni v levém menu na Vzhled a vyber Přizpůsobit.

  C) Pokud nejsi přihlášená, přihlas se. Podle toho, kde se po přihlášení octneš, zvol postup A) nebo B).

Mohlo by se stát…

… že Přizpůsobení vzhledu ani na jedno místě nenajdeš. Stává se to na webech, které používají WordPress verze 4.2 nebo ještě starší. Na těchto verzích je nastavení ikonky webu už složitější. Protože používání zastaralých verzí WordPressu není zrovna dobrý nápad, o speciálním návodu pro tyto verze neuvažuju. Místo toho doporučuju zvážit aktualizaci WordPressu.

Pokud se tě tento problém netýká a podařilo se ti do Přizpůsobení vzhledu dostat, překlikni na druhou stránku tohoto návodu 😉 Najdeš tam pak i videonávod.

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

8 komentářů u „Jak mít v záložce prohlížeče svoji ikonku“

 1. Škoda, že jsem Tvůj návod neměla před lety. Nejdřív jsem si rozhodila celý web a pak nakonec psala webmastrovi. Ušetřilo by mi to hooodně slziček.

  1. Evi, ono je taky možný, že tenkrát to ještě takto jednoduše nešlo. Nebo to tvoje šablona neuměla. To je právě na WordPressu super, že se rychle vyvíjí a práce v něm se zjednodušuje.

  1. Vladi, ano, jde to 😉 Jdi na Nastavení a z nabídky vyber Základní nastavení webu. Tam by pak první položka měla být právě Favicon, kde stačí nahrát obrázek. Jsou zde jen jiné rozměry – přímo v nápovědě MW doporučují použít ideálně 16×16 pixelů, což je vlastně ten rozměr, v jakém se obrázek bude zobrazovat.

   Děkuju za dotaz, doplním to i do článku 😉

 2. Díky, Petro,
  to je bezva a jednoduché. Ani bych nevěděla, že něco takového lze nastavit. Ještě prosímtě kam jít na obrázky a nekrást?

  1. Jani, gratuluju! Ono je takových šikovných a jednoduchých věcí na webu spousta, námětů na návody mám na pár let dopředu 😀
   Obrázky – no popravdě nejjistější je buď vlastní foto, nebo koupit z fotobanky a uložit si licenci.
   Pokud jde o bezplatné fotobanky, doporučuju e-book Řeč fotek od Andrey Grigerové. Najdeš ho na jaknaprezentace.cz/ebook-zdarma (2. e-book na stránce).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *