MailerLite = e-mail marketing snadno a levně

~ 7 minut čtení

užitečné nástroje

Formuláře MailerLite

Formuláře se dají velmi snadno upravovat – barvy, písma, texty, jednotlivá pole ve formuláři atd. Můžeš si zvolit, do jakého seznamu se budou kontakty z daného formuláře zapisovat. Není problém vkládat je do několika seznamů najednou.

MailerLite - formuláře

MailerLite nabízí 4 různé typy formulářů:

a) Pop-up – formulář, který „vyskočí“ nad obsahem webu

U tohoto formuláře si určíš, kdy se má na stránce zobrazit, na jakých stránkách webu se má / nemá zobrazovat, jak často se může zobrazit jednomu návštěvníkovi, jestli se bude zobrazovat i na mobilních zařízeních.

Kromě pop-upu s formulářem si nastavíš i vzhled pop-upu po vyplnění formuláře.

b) Vstupní stránka (landing page)

MailerLite nabízí několik šablon, které si můžeš snadno upravit, obsahují nejen samotný formulář, ale i reference, ilustrační obrázky, tlačítka a další prvky.

Kromě samotné vstupní stránky s formulářem si nastavíš i podobu stránky s potvrzením.

c) Běžný formulář

Vytvoříš jednoduchý formulář, který pak snadno vložíš do jakékoli stránky na webu pomocí jednoduchého kódu, který stačí zkopírovat a vložit. Příklad vidíš nahoře v pravém sloupci, i dole pod článkem.

d) Registrační tlačítko

Vytvoříš si jednoduché tlačítko a zvlášť formulář. Na web vložíš tlačítko, po kliknutí na něj se zobrazí pop-up s formulářem.

I formuláře mají zpracované statistiky, ze kterých vyčteš, kolikrát se formulář zobrazil a kolikrát byl vyplněn a odeslán. U každého formuláře jsou zpracované i přehledy po dnech, jak kontakty přes ně přibývají, a seznamy kontaktů, které se přes něj zaregistrovaly.

Automatizace v MailerLite

MailerLite samozřejmě má i automat na rozesílání e-mailů. Kromě toho si v rámci automatizace můžeš nastavit i další akce.

MailerLite - automatizace

Třeba u Webového desatera pro počítačové blondýny mám nastaven automat zhruba následovně:

  • Hned po přidání kontaktu do seznamu Desatero pro počítačové blondýny se na daný e-mail odešle první zpráva se samotným Desaterem.
  • V následujících 10 dnech se vždy přesně v poledne odešle zpráva s podrobnými informacemi k 1 z bodů Desatera.
  • 11. den po přihlášení se pošle dárek.
  • Pokud do 3 dnů příjemce neklikne na odkaz ke stažení dárku, pošle se mu automaticky upozornění, že je pro něj připravený dárek. Pak ještě následuje po
  • Pokud na odkaz klikne pošle se mu jiná zpráva (vyzkoušej a uvidíš, jaká) a po 5 dalších dnech se kontakt automaticky přesune do seznamu Desatero pro počítačové blondýny – absolventky.

Automatizace se dá různě větvit, nastavit odeslání po uplynutí konkrétní doby, nebo v konkrétní den v týdnu apod. Kontakty se dají přesouvat i kopírovat mezi seznamy.

Samozřejmostí jsou opět podrobné statistiky a to jak pro celý proces, tak i pro jeho jednotlivé kroky.

Podpora 24/7

Kromě výše uvedeného má MailerLite skvělou zákaznickou podporu. Funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a během pár minut 😉

Co MailerLite neumí

Zatím jsem narazila na 2 věci, které MailerLite neumí:

  • česky,
  • zobrazit u formuláře počet kontaktů, které se přes něj už přihlásily.

Jinak se mi v něm podařilo zprovoznit a najít všechno, co jsem potřebovala.

Kolik MailerLite stojí

Do 1.000 kontaktů je MailerLite zdarma bez jakéhokoli omezení funkcí.

Jakmile překročíš 1.000 kontaktů je už potřeba si za jeho využívání zaplatit. Ceny začínají už na 76 € (cca 2000 Kč) za celý rok.

Zde si můžeš prohlédnout kompletní ceník (otevře se v novém okně).

Pro koho je MailerLite vhodný?

Určitě bych ho doporučila těm, kdo se sbíráním kontaktů a komunikací s klienty začínají a aspoň trošku jsou schopní se zorientovat v anglickém prostředí.

Ovládat ho zvládnou i počítačové blondýny 😉

No a jestli bude zájem, můžete se těšit na Brouzdališti i na návody, jak co kde nastavit 😉

Jestli máš o návody k MalierLite zájem, napiš mi to do komentáře a nezapomeň si objednat Novinky z Brouzdaliště, abys je pak nepropásla.

Přejít na MailerLite → →

Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *