Elementor = krásné stránky snadno a rychle

užitečné nástroje

Mám web na WordPressu se skvělou šablonou, ale některé stránky bych potřebovala poskládat úplně jinak. Šablonu kvůli tomu měnit nechci a placené úpravy stránky by vyšly zbytečně draho. Co s tím?

V tom případě bys mohla využít nějaký „page builder plugin“ – to je doplněk, který se nainstaluje do WordPressu a pomůže ti tvořit stránky i nad možnosti šablony.

Pluginů tohoto typu je spousta, každý funguje trošku jinak a má jiné podmínky používání.  Z těch, co jsem zatím vyzkoušela, byl jednoznačně nejjednodušší na používání a zároveň nabízel spoustu možností úprav plugin Elementor.

Co Elementor umí?

 • Umožňuje poskládat každou stránku nezávisle na nainstalované šabloně.
 • Vytvoří stránku bez hlavičky a patičky, nebo jen bez bočního sloupce.
 • Umožní nezobrazovat na stránce její název.
 • Celou stránku nebo jakoukoli její část s ním můžeš rozdělit do sloupců podle vlastního uvážení (nastvíš si jak jejich počet, tak velikost).
 • Nabízí spoustu různých prvků, které do stránky můžeš vložit a pak ještě doladit podle svých představ (tlačítka, různé tabulky, seznamy, obrázky se spoustou efektů, Google mapy atd.).

Elementor - prvky verze zdarma

Jak Elementor používat?

V prvé řadě je potřeba ho na web nainstalovat. Je to stejné jako u jiných pluginů, takže můžeš postupovat podle návodu v článku Jak nainstalovat plugin do WordPressu. Do vyhledávacího políčka zadáš heslo Elementor a z nalezených pluginů vybereš Elementor Page Builder.

Elementor Page builder - instalace

Po instalaci a aktivaci se můžeš vrhnout na tvorbu nebo úpravu stránek s pomocí Elementoru.

Jak se do editačního prostředí Elementoru dostat

A) Otevřeš si stránku, kterou chceš v Elementoru upravovat a nahoře v administrační liště klikneš na Edit with Elementor.

Elementor - editace z admin baruB) Přejdeš na editaci stránky jako obvykle (nebo začneš tvořit novou) a klikneš na modré tlačítko Edit with Elementor.

Elementor - přechod z administrace

Vlevo se ti pak bude zobrazovat editační nabídka Elemetoru, v hlavní části stránky uvidíš, jak tvoje stránka vypadá s úpravami.

Elementor - editační prostředí

Kolik Elementor stojí?

Kromě té jednoduchosti a spousty užitečných funkcí a prvků má Elementor ještě další obrovskou výhodu oproti řadě podobných pluginů – v základní verzi je zdarma.

Základní verze není žádná chudinka, obsahuje 29 různých vlastních prvků (viz obrázek nahoře v článku) a navíc v ní využiješ i další widgety, které jsou součástí instalace WordPressu. Sestavit s ní můžeš opravdu parádní stránky.

PRO verze stojí za zvážení

PRO verze nabízí přes 50 dalších prvků, které můžeš ve stránkách využít – odpočet, různé výpisy blogových článků, ceníky, vlastní menu atd. Počet určitě není konečný, nové prvky postupně v nabídce přibývají.

Elementor PRO - rozšíření

A to není zdaleka všechno! Elementor PRO ti umožní vytvořit si vlastní šablonu pro články, měnit i hlavičku a patičku stránky, nabízí pro ně (i pro další části webu) několik šablon. Nově umožňuje vkládat i tzv. dynamický obsah nebo editovat chybovou stránku 404.

Prostě těch vychytávek je fůra 😉

PRO verze už je zpoplatněná, pro 1 web přijde na $49. Dá se koupit i zvýhodněná licence pro 3 weby nebo neomezená licence, kterou můžeš použít třeba na 100 různých webovek 😉

Každá licence Elementor PRO zahrnuje

 • doživotní možnost využívat aktuální PRO verzi,
 • aktualizace na 1 rok,
 • technickou podporu na 1 rok zdarma.

Po roce ti pořád PRO verze zůstává v podobě, v jaké byla dostupná v době vypršení licence. Ta se dá případně o další rok prodloužit zase za stejnou cenu. Obnovit ji můžeš klidně i po delší době, tj. třeba 2 roky zůstaneš u „staré“ verze, pak teprve zaplatíš novou licenci.

Existují na Elementor nějaké návody?

Plugin Elementor má zpracovanou podrobnou dokumentaci, která obsahuje návody od prvních krůčků s Elementorem až po pokročilejší úpravy. Dostaneš se do ní z webu Elementoru přes položku DOCS v menu.

Užitečné tipy a informace o novinkách najdeš přímo na blogu Elementoru.

A co návod v češtině?

Od konce února 2018 už je k dispozici videonávod pro počítačové blondýny Elementor v praxi.

Do 9 názorných videí v celkové délce trvání přes 2 hodiny jsem zpracovala podrobnou ukázku práce s Elementorem. Pochopíš, jak plugin Elementor funguje a díky tomu si zvládneš nastavit i to, co už se do tohoto jednoduchého návodu nevešlo.

Více o návodu se dozvíš na webu Počítačováblondýna.cz, kde si ho můžeš rovnou objednat.

K návodu Elementor v praxi

Do konce října 2018 o 20 % levněji

Elementor slaví Halloween a díky tomu si teď můžeš  objednat Elementor PRO s 20% slevou, tj. licence pro 1 web vychází jen na $39 – ušetříš tak cca 228 Kč.

→ → → Využít 20% slevu

TIP: Pokud se domluvíš s dalšími dvěma zájemci na společné objednávce, vyjde každého vás teď 1 licence jen na cca $26, to už je cena, která se mnohonásobně vyplatí.


Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

4 komentáře na „Elementor = krásné stránky snadno a rychle“

  1. Antonio, Elementor funguje v kombinaci s většinou šablon. Problém může být na šablonách, které už mají integrovaný nějaký page builder, ale tam zase Elementor není potřeba.
   Některé šablony přímo avizují, že jsou připravené pro práci s Elementorem, ale využít se dá všude, pokud se to nedostane do konfliktu s nějakým jiným page builderem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *