Elementor = krásné stránky snadno a rychle

užitečné nástroje

Mám web na WordPressu se skvělou šablonou, ale některé stránky bych potřebovala poskládat úplně jinak. Šablonu kvůli tomu měnit nechci a placené úpravy stránky by vyšly zbytečně draho. Co s tím?

V tom případě bys mohla využít nějaký „page builder plugin“ – to je doplněk, který se nainstaluje do WordPressu a pomůže ti tvořit stránky i nad možnosti šablony.

Pluginů tohoto typu je spousta, každý funguje trošku jinak a má jiné podmínky používání.  Z těch, co jsem zatím vyzkoušela, byl jednoznačně nejjednodušší na používání a zároveň nabízel spoustu možností úprav plugin Elementor.

Co Elementor umí?

 • Umožňuje poskládat každou stránku nezávisle na nainstalované šabloně.
 • Vytvoří stránku bez hlavičky a patičky, nebo jen bez bočního sloupce.
 • Umožní nezobrazovat na stránce její název.
 • Celou stránku nebo jakoukoli její část s ním můžeš rozdělit do sloupců podle vlastního uvážení (nastvíš si jak jejich počet, tak velikost).
 • Nabízí spoustu různých prvků, které do stránky můžeš vložit a pak ještě doladit podle svých představ (tlačítka, různé tabulky, seznamy, obrázky se spoustou efektů, Google mapy atd.).

Elementor - prvky verze zdarma

Jak Elementor používat?

V prvé řadě je potřeba ho na web nainstalovat. Je to stejné jako u jiných pluginů, takže můžeš postupovat podle návodu v článku Jak nainstalovat plugin do WordPressu. Do vyhledávacího políčka zadáš heslo Elementor a z nalezených pluginů vybereš Elementor Page Builder.

Elementor Page builder - instalace

Po instalaci a aktivaci se můžeš vrhnout na tvorbu nebo úpravu stránek s pomocí Elementoru.

Jak se do editačního prostředí Elementoru dostat

A) Otevřeš si stránku, kterou chceš v Elementoru upravovat a nahoře v administrační liště klikneš na Edit with Elementor.

Elementor - editace z admin baruB) Přejdeš na editaci stránky jako obvykle (nebo začneš tvořit novou) a klikneš na modré tlačítko Edit with Elementor.

Elementor - přechod z administrace

Vlevo se ti pak bude zobrazovat editační nabídka Elemetoru, v hlavní části stránky uvidíš, jak tvoje stránka vypadá s úpravami.

Elementor - editační prostředí

Kolik Elementor stojí?

Kromě té jednoduchosti a spousty užitečných funkcí a prvků má Elementor ještě další obrovskou výhodu oproti řadě podobných pluginů – v základní verzi je zdarma.

Základní verze není žádná chudinka, obsahuje 29 různých vlastních prvků (viz obrázek nahoře v článku) a navíc v ní využiješ i další widgety, které jsou součástí instalace WordPressu. Sestavit s ní můžeš opravdu parádní stránky.

PRO verze stojí za zvážení

PRO verze nabízí přes 50 dalších prvků, které můžeš ve stránkách využít – odpočet, různé výpisy blogových článků, ceníky, vlastní menu atd. Počet určitě není konečný, nové prvky postupně v nabídce přibývají.

Elementor PRO - rozšíření

A to není zdaleka všechno! Elementor PRO ti umožní vytvořit si vlastní šablonu pro články, měnit i hlavičku a patičku stránky, nabízí pro ně (i pro další části webu) několik šablon. Nově umožňuje vkládat i tzv. dynamický obsah nebo editovat chybovou stránku 404.

Prostě těch vychytávek je fůra 😉

PRO verze už je zpoplatněná, pro 1 web přijde na $49. Dá se koupit i zvýhodněná licence pro 3 weby nebo neomezená licence, kterou můžeš použít třeba na 100 různých webovek 😉

Každá licence Elementor PRO zahrnuje

 • doživotní možnost využívat aktuální PRO verzi,
 • aktualizace na 1 rok,
 • technickou podporu na 1 rok zdarma.

Po roce ti pořád PRO verze zůstává v podobě, v jaké byla dostupná v době vypršení licence. Ta se dá případně o další rok prodloužit zase za stejnou cenu. Obnovit ji můžeš klidně i po delší době, tj. třeba 2 roky zůstaneš u „staré“ verze, pak teprve zaplatíš novou licenci.

Existují na Elementor nějaké návody?

Plugin Elementor má zpracovanou podrobnou dokumentaci, která obsahuje návody od prvních krůčků s Elementorem až po pokročilejší úpravy. Dostaneš se do ní z webu Elementoru přes položku DOCS v menu.

Užitečné tipy a informace o novinkách najdeš přímo na blogu Elementoru.

A co návod v češtině?

Od konce února 2018 už je k dispozici videonávod pro počítačové blondýny Elementor v praxi.

Do 9 názorných videí v celkové délce trvání přes 2 hodiny jsem zpracovala podrobnou ukázku práce s Elementorem. Pochopíš, jak plugin Elementor funguje a díky tomu si zvládneš nastavit i to, co už se do tohoto jednoduchého návodu nevešlo.

Více o návodu se dozvíš na webu Počítačováblondýna.cz, kde si ho můžeš rovnou objednat.

K návodu Elementor v praxi

Využijte Black Friday – Elementor PRO je nejlevnější!

Díky Black Friday můžeš  objednat Elementor PRO s 25% slevou, tj. licence pro 1 web vychází jen na $36 – ušetříš tak cca 296  Kč.

→ → → Využít 25% slevu

TIP: Pokud se domluvíš s dalšími dvěma zájemci na společné objednávce, vyjde každého vás teď 1 licence jen na cca $25, to už je cena, která se mnohonásobně vyplatí.


Co na to říkáš?

Autor: Petra Vymětalová

Petra je internetová průvodkyně technikáliemi pro počítačové blondýny. Obzvlášť miluje Wordpress, se kterým pracuje už od roku 2010. Víc se o ní dočtete na jejím blogu www.petravymetalova.cz.

6 komentářů na „Elementor = krásné stránky snadno a rychle“

  1. Antonio, Elementor funguje v kombinaci s většinou šablon. Problém může být na šablonách, které už mají integrovaný nějaký page builder, ale tam zase Elementor není potřeba.
   Některé šablony přímo avizují, že jsou připravené pro práci s Elementorem, ale využít se dá všude, pokud se to nedostane do konfliktu s nějakým jiným page builderem.

 1. Hezky zdravím,
  pořídil jsem si Elementor Pro i vhodnou šablonu (booking – turistika) a v podstatě přichystal novou verzi svých webovek, ale nějak jsem se zasekl, pár věcí mi nejde dofinišovat, potřeboval bych si od někoho nechat (samozřejmě za odměnu) poradit, jak na to. Děkuji moc za tip (případně do SZ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *